Svet-Stranek.cz
KAVÁRNA U JEŽKA

Příběh naší kavárny:Prvorepubliková stylová kavárnička

Příběh naší kavárny

Jak to všechno začalo...
Už pěkných pár let jsme si pohrávali s myšlenkou provozovat malou útulnou kavárničku. Tématikou nás nejvíce oslovily předválečné filmy - neuspěchaná doba dam s róbami a gentlemanů ve fracích. Jasnější kontury tato myšlenka dostala, když jsme se přestěhovali do Kryštofova Údolí a následně zjistili, že prostory po bývalé prodejně potravin vedle obecního úřadu jsou prázdné a tak tento objekt již pouze zbytečně chátrá...
Na jaře 2012 jsme se tedy dohodli se starostou a začala velká rekonstrukce. Jelikož tam před námi kdosi zkoušel provozovat nějakou restauraci, tak jsme při převzetí našli prostory v úplně jiném stylu a stavu, než jsme potřebovali pro náš záměr. Vše šlo tedy kompletně pryč - starý barový pult, podlaha, trámy u stropu... a postupem času za velké finanční injekce a pracovního nasazení celé naší rodiny se začaly postupně rýsovat budoucí kontury. Truhláři nám citlivě vyrobili na míru starodávný dřevěný bar a kulaté stolky, sehnali jsme typické osvětlení a litinová kamna. Největší starost nám asi daly židle - tonetky, ty jsou snad z celé republiky... Jelikož jsme naši kavárničku chtěli koncipovat do 30.let minulého století, patřilo k tomuto záměru i spousta dalších rekvizit a doplňků, které jsou dnes u nás k vidění. Pomyslnou třešničkou na dortu se staly nádherné závěsy, gramofon s troubou a také pravá prvorepubliková kasa. V jednom rohu kavárny jsme vybudovali stylový dětský koutek se starodávnou školní lavicí a venku zase letní terasu s krajkovými slunečníky...
Po opravení venkovní omítky, posledních vnitřních úpravách a nafasování veškerého sortimentu jsme slavnostně otevřeli uprostřed léta 2012, na Údolskou pouť.
Náším konceptem bylo skloubit historii s gurmánskými zážitky, takže si u nás kromě jedinečné kávy z malé soukromé pražírny v Křižanech můžete pochutnat i na původním griliášovém poháru, jahodovém koktejlu či domácím štrůdlu... Kromě jiného děláme také pravou šlehačku, máme točenou kofolu, plzeňský Prazdroj a zapékáme dokonce několik druhů křupavých baget.. Vše se snažíme dělat kvalitně a s láskou tak, aby si hosté od nás odnášeli jedinečný a neopakovatelný zážitek.
Postupem času jsme vymysleli ještě řadu dalších vylepšení, jako např. naše vlastní pohlednice, reprint těch prvorepublikových - ještě pod původním názvem obce Christofsgrund, dvojjazyčné letáčky a také jsme v roce 2014 vydali vlastním nákladem malou brožurku o historii Kryštofova Údolí s mapkou a dobovými fotogafiemi.
Přijďte k nám posedět i vy, budete vítáni!

S úctou rodina Ježkova